Blog o empatii, czyli blog Siły Słuchania. Witaj!
Nie piszę często, ale staram się pisać ponadczasowo. Te treści są zapisem wiedzy i doświadczeń. EKLEKTYCZNYM. Siła Słuchania, to słuchanie niezależnie od techniki, sposobu, praktyki, certyfikacji czy metody. Rozgość się.
We wpisach na blogu o empatii znajdziesz dużo narzędzi do samodzielnego praktykowania empatii ze sobą. Jednym z moich celów jest zachęcenie czytelników blogu o empatii do refleksji. Refleksja jest to podstawowe narzędzie rozwojowe – dla liderów, rodziców, mężów, żon i każdego, kto chciałby (albo musi) zmienić coś w swoim życiu.
Co ciekawego zawiera blog o empatii?
Polecam serię wpisów o mistrzostwie osobistym – to są najbardziej praktyczne i nasycone treści z całego blogu. To są trzy wpisy – pierwszy, drugi i trzeci.
Najbardziej chętnie czytanym i evergreenem jest wpis o mózgu w garści, gdzie podaję bardzo praktyczne sposoby na zarządzanie swoimi emocjami w oparciu o neurobiologię interpersonalną i model mózgu Daniela Siegela. Najbardziej niedocenionym (według mnie) jest wpis o szczepionce na stres, który jest powiązany z wpisem o tym, jakie gady spotykamy na codzień w naszym życiu.
Blog, to również podcasty
bo nie wszyscy chcą tylko czytać blog o empatii
Większość wpisów została oparta o podcasty, które nagrywam tylko pół roku krócej niż piszę na tej stronie. I te wpisy, które odwołują się do podcastów – możesz po prostu odsłuchać.
Empatia Cię nie interesuje, bo jest zbyt miękka i zbyt emocjonalna. Taki sposób myślenia o empatii – ja nazywam stereotypowym. Empatia, to nie sympatia. Empatia, choć dotyczy emocji wcale nie musi oznaczać zalewania się czyimiś emocjami. Empatia nie musi być miękka. Empatia jest życzliwa, ale może być konkretna i stanowcza. Zaciekawiło Cię to? To zapraszam do czytania.