fbpx

 

dekalog empatycznego mistrzostwa osobistego

  1. Wymagaj od siebie szczerości wobec siebie.
  2. Jeśli chcesz, żeby świat dookoła ciebie się zmienił – zmień siebie dla tego świata i zrób to z empatią do siebie.
  3. Upewnij się, że mistrzynią / mistrzem będziesz dla siebie, a nie dlatego, że ktoś inny „miał na Ciebie pomysł”.
  4. Niech Twoje Mistrzostwo będzie uszyte na Twoją aktualną miarę, Cię nie przytłaczało lub nie ograniczało.
  5. Sięgaj po swoje mistrzostwo adekwatnie do swojej energii – nie biczuj się, że robisz za mało, za dużo, albo jakoś inaczej niż reszta świata. Rób adekwatnie do swojej energii.
  6. Mistrzostwo osobiste to nie tylko CEL i nie tylko DROGA, ale Twój własny niepowtarzalny styl.
  7. Pozwól Twojemu mistrzostwu odkrywać się dla Ciebie cierpliwie każdego dnia. W każdej chwili z miłością i życzliwością do siebie możesz być mistrzynią mistrzem siebie.
  8. Uwzględniaj inne perspektywy, żeby dostrzec, to co jeszcze niewidoczne. Blind spoty będą Twoim głównym transformatorem.
  9. Przygotuj się na niewygody. Nawet mieszkając w pałacu, trzeba wyrzucać śmieci.
  10. Odważ się by „być”. Bez „działania”, “robienia”, “narzekania”, “zamartwiania”. Bycie bez bycia “kimś”, “jakimś”. Odważ się po prostu „być”.

Skąd wziął się dekalog?

Dekalog powstał jako efekt moich przemyśleń z definicji Mistrzostwa Osobistego zaproponowanej przez Petera Senge w książce „Fifth discipline”.

Osobiste mistrzostwo to dyscyplina ciągłego wyjaśniania i pogłębiania naszej osobistej wizji, skupiania naszych energii, rozwijania cierpliwości i obiektywnego widzenia rzeczywistości.

O co chodzi z tym dekalogiem?

I have a dream … Mam marzenie, że każdy z nas znajdzie w życiu swoje zasady – odkryje je dla siebie i będzie świadomie działał w oparciu o nie. Dlaczego nie w oparciu o dekalog kościoła katolickiego? Nie umniejszając dziesięciu przykazaniom, dlaczego mamy się tak zamykać? Dlaczego chcesz kierować się narzucanymi zasadami, a nie możesz sobie pozwolić na zbudowanie Twoich własnych?

Po pierwsze, chcę aby te dziesięć punktów było dla Ciebie inspiracją do tworzenia Twojej rzeczywistości, Twojego świata. Twojego zestawu wartości, które budują Twój MINDSET, czyli Twoją tożsamość. Niech te punkty staną się dla Ciebie inspiracją do odkrywania tego, KIM JESTEŚ.

Po drugie, to jest mój sposób na pokazanie Ci kim jestem ja. Jakie wartości ja wyznaję. Co dla mnie jest ważne. Daję Ci szansę na szybkie podjęcie decyzji, czy chcesz ze mną zostać na dłużej. Albo uzyskać ode mnie wsparcie w Twoich przedsięwzięciach. Ot. Tyle.

Więcej  o dekalogu empatycznego mistrzostwa osobistego  znajdziesz w podkastach i we wpisach na blogu. W których konkretnie?

 

WPISY NA BLOGU

PODCASTY

zapisz się na newsletter, aby być na bieżąco

The form you have selected does not exist.