fbpx

Resonant healing – zmień trudne przeżycia

Na czym polega resonant healing?

Upraszczając rzecz najbardziej, jak się da, lubię mówić o tym, że resonant healing jest po prostu najwyższą możliwą formą empatii. Resonant healing jest metodą dostępną każdemu człowiekowi, który daje możliwość poprzez zbudowanie więzi z drugą osobą, spojrzenia na siebie z czułością, troską i opieką — takimi, jakie potrzebujemy, kiedy emocje biorą górę, kiedy zestresowani stoimy przed niemożliwym zadaniem oraz kiedy rozszalałe w mózgu emocje rządzą racjonalnymi wyborami. W sumie, powiesz, to jest bardzo proste – obdarzać siebie czułością jest prosto, kiedy jesteś pod kocykiem, z ulubioną herbatą.

Życzliwość w stresie?

czyli resonant healing w życiu.

Ale czy potrafisz to robić również, kiedy coś Ci się nie udaje? Kiedy popełniasz błąd? Kiedy dzwoni wściekły klient i wydziera Ci się w słuchawkę? Czy potrafisz być dla siebie dobrym człowiekiem,  nawet kiedy z klientem masz już mocno napiętą relację? Tak napiętą, że emocje wybuchną za chwilę pomiędzy Wami wulkan? Jesteś pewen, że kiedy jesteś w takim stanie emocjonalnym umiesz zawsze utrzymać siebie w całości, w uważności na to, co mówi klient? Czy możesz powiedzieć, że nawet w największej awanturze potrafisz spojrzeć na siebie i Twoich interlokutorów ze współczuciem? Czy wykonanie kolejnego kroku w tej sytuacji będzie sterowane Twoim człowieczeństwem, czy będzie sterowane przez najniższe (gadzie) części mózgu?

Jak działa mózg,

w świecie resonant healing?

Mózg od strony fizycznej jest zbiorem neuronów. Na tę siatkę fizyczną nakłada się proces jej stałej modyfikacji zwany umysłem. Tutaj nie omieszkam przypomnieć definicji, że umysł jest relacyjnym i ucieleśnionym procesem, który reguluje przepływ energii oraz informacji. To, co ma największy wpływ na modelowanie fizyczne mózgu i mentalne umysłu, to emocje. Piszę dużym skrótem, odwołując się do jednej z moich ulubionych neuronauk — neurobiologii interpersonalnej.

Umysł i mózg w świecie resonant healing

Resonant healing jest metodą, która nie oddziela mózgu od umysłu, bo to, co do zasady jest kompletnie niemożliwym zdaniem.  Dzięki resonant healing świat staje się bardziej przyjaznym miejscem i łatwiej jest budować relację z innymi ludźmi. Głównie dzięki temu, że opierasz się na coraz lepszej relacji z samym / samą sobą. Jako ludzie od najmłodzysch lat uczymy się budowania i utrzymywania bezpiecznej więzi najpierw z rodzicami, a potem z innymi ludźmi. Jeśli w dzieciństwie mama lub tato przekazali nam ten schemat, to będziemy umieć spojrzeć na siebie czułością. Jeśli w dzieciństwie nie rozwinęliśmy tej umiejętności albo trudne doświadczenia w naszym dalszym życiu spowodowały, że utraciliśmy ją, to dzięki resonant healing możemy to wszystko odzyskać.

Neuroplastyczność, jako modalność Twojego umysłu mówi o tym, że każdy błąd można naprawić, że obdarzanie siebie czułością jest możliwe nawet po piećdziesiątce i do ostatnich chwil życia. Dopóki ciało jest ciepłe, wszystko jest możliwe”.

Masz za sobą w życiu trudne przeżycia?

Resonant healing pozwala się wyzwolić z przeszłości i zostawić za sobą trudne doświadczenia, które nie jest odcinaniem się, zrywaniem kontaktu. Resonant helaing pozwala odnaleźć alternatywne rozwiązania problemów do tych, które Twojej głowie podsuwa rozzłoszczone, zasmucone lub rozżalone ciało migdałowate. Taka złość, smutek lub żal, potrafią więzić nas latami, mroczne cienie przeszłości kładą się codzienności — zabierają radość, sprawczość i nie pozwalają zrobić kolejnego kroku do życia. Stopniowe odcinanie się od ludzi i świata powoduje, że w poczuciu rosnącej samotności wpadasz jeszcze głębiej w ciemne i tudne miejsca, bezsilności, bezradności.

Jak działa resonant healing?

Zgodnie z metodą resonant healing temu, co trudne i bolesne nadajemy nowy poziom zrozumienia. Oglądamy sytuacje, w których byliśmy samotni i bezradni i odnajdujemy w nich sens. Nowy sens, Nową historię. Nową prawdę. Poszerzamy mapę, dodajemy do niej nowe poziomy postrzegania. Poszerzamy swoje postrzeganie poprzez kompleksowość i wielpozioomowość prawdy.

Resonant Healing / Resonant Language

Resonant healing jest metodą zbudowaną na podstawie tego, jak działa mózg z wykorzystaniem uważności, neuronauk, różnego rodzaju praktyk i charakterystycznego sposobu komunikowania się, jakim jest resonant language, czyli język rezonansu. Ten sposób komunikacji powstał z inspiracji porozumieniem bez przemocy i zawiera jego wiele elementów. Z jednej strony obserwuje i nazywa emocje, sprawdza, czego potrzebujemy. Język resonant healing opiera się również na metaforach, niemożliwych do wydarzenia się marzeniach, a nawet na przeklinaniu (sic!). Ten sposób komunikacji nazywa rzeczy po imieniu. Uznaje to, co prawdzie, nawet jeśli trudne. A przez to pojawia się uczucie relaksu dla dotychczas spiętego ciała.

Zaproszenie do praktyki

Jeśli chcesz sprawdzić jak to jest, to zaproszę Cię do mikrotestu, który możesz przeprowadzić na sobie nawet w tej chwili. Przypomnij sobie jakieś zdarzenie z ostaniego czasu, kiedy w Twojej głowie pojawiły się krytyczne myśli nie uda się, nie dasz rady, po co Ci to było?, co Ty sobie w ogóle wyobrażałaś?”. Masz to?

A teraz wyobraź sobie, że siedzisz z drugą osobą, która słysząc te Twoje niewspierjące teksty, mówi ze współczuciem: Nie przekreślaj siebie, to tylko jedna z wielu prób, Oczywiście, że bardzo Ci na tym zależało, że było to dla Ciebie ważne, Czy nie byłoby pięknie, gdyby zawsze wyjście do świata było usłane czerwonym dywanem, jak na Gali Oskarów?”.

Sprawdź jak to działa na Tobie

Jakie emocje i odczucia pojawiają się w Tobie, gdy doświadczasz takiego obdarzania współczuciem, współodczuwaniem, troską? Możesz też sprawdzić, jak reaguje Twoje ciało. Co się dzieje z Twoim oddechem, gdy ta druga osoba w Twojej głowie podsuwa Ci przyjazną dłoń ze wsparciem? Kiedy po prostu jest z Tobą, ale bez narzucania się robienia czegokolwiek za Ciebie, do. Co zmienia się dla Ciebie, kiedy czujesz takie zrozumienie i empatię?

Resonant Self-Witness

Jedną z modalności resonant healing jest budowanie w sobie i wzmacnianie Swojego Własnego Rezonującego Świadka (Resonant Self-Witness). Taki Świadek jest obecnością, wsparciem, byciem, w chwilach, kiedy nie masz dookoła siebie ludzi. Kiedy w samotności wpadasz w bezsilność. Złość. Rozpacz. Oczywiście jest absolutnie niemożliwym zadaniem, aby być takim zawsze dla siebie.

Praktyk Resonant Healing / Resonant Healing Practicioner

Dlatego przydaje się ktoś taki jak Praktyk Resonant Healing, który przywróci Cię, Twoje ciało, duszę i cały rozdygotany układ nerwowy do życia. Do najlepszego możliwego stanu Twojego Rezonujacego Wewnętrznego Świadka. Po to, aby móc być dla siebie oparciem, najpierw potrzebujemy oparcia w postaci innych ludzi. Po to, aby mieć relację ze sobą, najpierw poznaj siebie poprzez relacje z innymi ludźmi. Resonant healing / resonant language zgromadził już dookoła siebie grupę praktyczek i praktyków z całego świata. Naszym mottem przewodnim jest uczynić nasze mózgi przyjaznym miejscem do życia. „Make your brain kinder place to live”.

Chcesz wiedzieć więcej o resonant healing?

Aby doświadczyć resonant healing, zapraszam Cię w imieniu własnym i innych polskich praktyków i praktyczek na warsztaty lub sesje indywidualne. Możesz też zacząć od przeczytania książki napisanej, przez Sarah lub obejrzeć na YouTube jej wykłady. Cokolwiek spowoduje, że będziesz dla siebie bardziej przyjaznym i życzliwym, sprawi, że będziesz bardziej przyjaznym i życzliwym dla świata. I vice versa.